Centrum Sportowe i rekreacyjne Radosna Nowina 2000 dysponuje nowoczesnymi saunami parowymi, suchymi i infrared.

Zalety Sauny suchej

Sauna pozytywnie działa na kondycję psychiczną i fizyczną, relaksuje. Hartuje i poprawia kondycję fizyczną. Pielęgnuje skórę i poprawia jej wygląd. To idealny sposób na oczyszczenie naszej skóry z toksyn. Pobudza aktywność układu krążenia. Wspomaga odchudzanie. Poprzez stopniowe podwyższanie temperatury ciała, polepsza przemianę materii. Ułatwia aktywność hormonalną. Daje efekt masażu mięśniowego, szczególnie przydatny dla osób narzekających na „łamanie w kościach”. Przyzwyczaja organizm do zmian temperatury i powoduje iż lepiej znosimy gorące lata i mroźne zimy. Jest wspaniałym lekarstwem na schorzenia reumatyczne.

Zalety Sauny parowej

Sauna parowa niskotemperaturowa sauna o wysokiej wilgotności. Wewnątrz łaźni panuje niska temperatura 43–48°C i wysoka wilgotność względna do 100%. Gorąca para szczególnie wpływa dobrze przy chorobach dróg oddechowych ( astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenia oskrzeli i dolegliwościach reumatycznych, napięcie mięśni, zapalenie stawów).

Ogólne wskazania dla poprawy wydolności i ogólnego stanu zdrowia, środek hartujący przy obniżonej odporności. Wilgotne ciepło kąpieli parowej korzystnie wpływa na wygląd skór, poprawia krążenie krwi, oczyszcza i ożywia organizm.

Zalety Sauny infrared

Sesja w saunie odbywa się w temperaturze do 60°C – dzięki czemu możemy w niej przebywać nawet do 30 minut, promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 cm w głąb, następuje intensywne pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kcal (odpowiednik 5 km biegu).