Archiwum 2014

W niedzielę 21 grudnia 2014 r. w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbył się Koncert Świąteczny „Śpiewajmy i grajmy mu…”, w którym miał przyjemność wziąć udział Zespół Taneczny „Chochliki”. Do wspólnego tańcowania i kolędowania „Chochliki” zostały zaproszone przez Zespół Pieśni i Tańca „Proszowiacy”, którego kierownikiem i choreografem jest Pani Katarzyna Gać. Organizatorami koncertu byli: Krakowska Kongregacja Kupiecka – Oddział Terenowy Proszowice, Cech Rzemiosł Różnych, Starostwo Powiatowe w Proszowicach, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz Centrum Kultury Wypoczynku w Proszowicach i Młodzi tancerze zaprezentowali po brzegi wypełnionej widowni tańce i piosenki z różnych regionów Polski.

Czytaj więcej...

„ODRZUCENI – ŚWIĘTA RODZINA WE WSPÓŁCZESNYCH REALIACH”

Kolejny raz kościół piekarski staje się miejscem, gdzie wkrada się zwizualizowane adwentowe czekanie.Każdego roku  - od czasu gdy w Radosnej Nowinie 2000 młodzi artyści znaleźli miejsce na rozwijanie swego talentu – czekamy na przyjście Zbawiciela z pędzlami, kredkami  i ołówkami w dłoniach.
Obrazy , które powstają w okresie Adwentu w Pracowni Plastycznej są twórczym rozmyślaniem nad cudem zejścia Nieba na Ziemię. W tym roku najmłodsi plastycy namalowali anioły .

POCHÓD ANIOŁÓW” – taki tytuł nosi wystawa prac najmłodszych artystów.

Czytaj więcej...

Dnia 5 grudnia 2014r. w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000”  w Piekarach odbył się Wieczór Mikołajkowy dla dzieci uczęszczających na zajęcia pozaszkolne odbywające się przy Fundacji im. Ks. Siemaszki. W przygotowanie imprezy włączyło się 40 wolontariuszy - uczniów liceum w Piekarach, którzy pod okiem Pani Agnieszki Budziak i Moniki Sondej przygotowali pełną niespodzianek zabawę dla prawie 200 dzieci. Ten niezwykły wieczór rozpoczął się występem Zespołu Tanecznego „Polunyczka” („Truskaweczka” ) ze Lwowa a zaraz po nim swoje umiejętności zaprezentowała Grupa Teatralna działająca pod kierunkiem Pani Agnieszki Budziak przy Fundacji im. Ks. Siemaszki, która swoim występem wprowadziła wszystkich w mikołajkowy nastrój.

Czytaj więcej...

Dnia 15 listopada 2014 r. w Hali widowiskowo – sportowej w Liszkach odbył się IV Wojewódzki Turniej Tańców Polskich w formie towarzyskiej „O czapkę św. Mikołaja”. Organizatorami turnieju byli: Fundacja im. Ks. Siemaszki, Gmina Liszki oraz Zespół Szkół w Liszkach. Organizację turnieju wsparło Stowarzyszenie na rzecz Ziemi Lisieckiej, Prezes stowarzyszenia Pan Paweł Miś. Honorowy Patronat nad turniejem objęli Wójt Gminy Liszki Pan Wacław Kula oraz Starosta Powiatu Krakowskiego Pan Józef Krzyworzeka. Impreza była współfinansowana ze środków otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz Urzędu Gminy Liszki.

Czytaj więcej...

W dniu 10 listopada 2014 r. pary taneczne z Klubu Tańców Polskich działającego przy Fundacji im. Siemaszki w Piekarach wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich w formie towarzyskiej w Ujeździe. Nasze pary wystartowały w 4 kategoriach wiekowych i we wszystkich zajęły I miejsca na podium. Ponad to w Kat. I kolejne dwie pary stanęły na drugim i trzecim miejscu. Oto wyniki naszych par:

Kat. 0 - I miejsce Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński

Kat. I – I miejsce Małgorzata Witalec i Michał Berbeć

Czytaj więcej...