Archiwum 2013

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po sukcesie pary tanecznej Weroniki Sroki i Sebastiana Urbańca (kat. IV – 16 – 18 lat), którzy w listopadzie na X Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” w Malborku zajęli miejsce na podium i tym samym otrzymali awans do mistrzowskiej klasy A, a już kolejna para tym razem młodsza Aniela Biczak i Szczepan Trybek tańczący w kategorii II (10-12 lat) również stanęli na podium tym razem 7.12.2013 r. na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Szablę Kmicica ” w Drohiczynie i również awansowali do klasy A. Pary te, aby to osiągnąć musiały trzykrotnie stanąć na podium turniejów ogólnopolskich i uzbierać 100 punktów.

Czytaj więcej...

30 listopada 2013 r w hali sportowej w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000" w Piekarach odbył się III Wojewódzki Turniej Tańców Polskich w formie towarzyskiej "O czapkę św. Mikołaja" Głównym organizatorem turnieju była Fundacja im. ks. Siemaszki oraz Klub Tańców Polskich działający przy fundacji.  Organizację turnieju wsparło Stowarzyszenie na rzecz Ziemi Lisieckiej.

Projekt był współfinansowany ze środków otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz Urzędu Gminy Liszki.

Czytaj więcej...

 Fundacja im. ks. Siemaszki posiada i prowadzi w Krakowie przy ulicy Strzelnica 6 Dom Studencki. Jest to kontynuacja dzieła księdza Kazimierza Siemaszki, który na przełomie XIX i XX wieku zakładał i prowadził Zakłady Wychowawcze dla chłopców ubogich i osieroconych.

W naszym domu przebywa aktualnie 32 osoby. Są to absolwenci Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. Wszystkie te osoby to młodzież zdolna aczkolwiek uboga.

Budynek długo pełnił funkcję Wydawnictwa Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy. Po latach jest obecnie własnością naszej Fundacji, w którym prowadzimy działalność statutową.

Czytaj więcej...

Dla dzieci i młodzieży z Klubu Tańców Polskich działającego przy Fundacji im. ks. Siemaszki w Piekarach ostatni weekend 9-11 listopada pełen był tańca i niespodzianek. Wzięli oni udział w dwóch ogólnopolskich turniejach tańca narodowego w formie towarzyskiej. Pierwszy odbył się w Malborku i był to X Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku 2013”, natomiast drugi to Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej – Ujazd 2013.

Oprócz tańca, podczas czterodniowego wyjazdu był też czas na spacer wzdłuż morza, zwiedzanie zamku malborskiego nocą oraz gry i zabawy.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

W imieniu Fundacji im. Ks. Siemaszki oraz Klubu Tańców Polskich działającego przy fundacji mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w

III WOJEWÓDZKIM TURNIEJU TAŃCÓW POLSKICH
W FORMIE TOWARZYSKIEJ
„O CZAPKĘ ŚW. MIKOŁAJA"

 

Czytaj więcej...