Archiwum 2016

Dnia 4 grudnia 2016 roku, na terenie Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000” odbyły się Mikołajki dla dzieci uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne, organizowane  przez Fundację im. ks. Siemaszki. Wzięło w nich udział ok. 90 podopiecznych.

Impreza rozpoczęła się o godz. 15:45 przywitaniem przybyłych dzieci i ich rodziców oraz krótką zabawą ruchową. Następnie na naszych małych gości czekała przygoda plastyczna. Dzieci, podzielone wiekowo na kilka grup, ozdabiały świąteczne mikołaje, renifery, anioły i choinki. Po wykonaniu tego zadania uczestnicy obejrzeli inscenizację teatralną, opowiadającą o odwiedzinach św. Mikołaja, przygotowaną przez młodych aktorów z grupy teatralnej działającej w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Czytaj więcej...

W dniu 4 grudnia na pływalni w Zespole Sportowo-Rekreacyjnym w Piekarach koło Krakowa odbyły się „Mikołajki” dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości oraz Krakowa.
Organizatorem spotkania ze św. Mikołajem była Fundacja im.ks. Siemaszki oraz Liceum Ogólnokształcące „ Radosna Nowina 2000” w Piekarach. Partnerami imprezy oraz współorganizatorem była Szkółka Pływacka Bema oraz firma Profit. Upominki dla dzieci w postaci słodyczy ufundowała firma Skawa z Wadowic.
W trakcie „Mikołajek” dzieci uczestniczyły w następujących atrakcjach: pływanie pontonem, wyławianie i holowanie manekina, gra w koszykówkę w wodzie, zjazd ze zjeżdżalni na czas, gra w kółko i krzyżyk pod wodą, wykład i zajęcia praktyczne w pierwszej pomocy przedmedycznej, kącik plastyczny dla najmłodszych itp.

Czytaj więcej...

Kochani! Możecie wspierać nasze działania podczas codziennych zakupów w internecie.
Wystarczy, że wejdziecie na https://fanimani.pl/fundacja-im-ks-siemaszki/ i wybierzecie sklep.
Wy zrobicie zakupy jak zwykle, a my otrzymamy część ich wartości i będziemy mogli realizować nasze cele.
Co najważniejsze - nie zapłacicie ani grosza więcej!

W ostatnich dniach na terenie Fundacji im. ks. Siemaszki w podkrakowskich Piekarach zorganizowano kolejny już turniej o Puchar ks. Wizytatora Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, prowincji Polskiej. Ta największa tego typu impreza dla młodzieży Wincentyńskiej na terenie naszego kraju zgromadziła w tym roku przeszło 200 uczestników, nie tylko chłopców, którzy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć młodzież wraz z księżmi z następujących parafii i organizacji: Bydgoszcz, Krzeszowice, Klerycy Stradom, Odporyszów, Pabianice, Piekary, Dom Dziecka Piekarska, Słubice, Sopot, Tarnów, Warszawa. Rywalizowano w 10 konkurencjach, mianowicie: piłce nożnej, pływaniu, grze FIFA 16, biegach lekkoatletycznych, siatkówce plażowej, piłkarzykach, tenisie stołowym, konkursie wiedzy biblijnej, szachach oraz konkursie wiedzy o św. Wincentym a Paulo.

Czytaj więcej...

W dniach 3 – 16 lipca 2016r. odbędzie się w naszym ośrodku „Wakacyjny obóz edukacyjny dla liderów”. Organizatorem obozu są Fundacja im. ks. Siemaszki w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Oświaty i Kultury Polskiej. Projekt jest realizowany w ramach zadania publicznego pod nazwą: „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczania w języku polskim za granicą” i jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...