Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000” to nowoczesny kompleks edukacyjno-sportowy położony w Piekarach koło Krakowa. W jego skład wchodzi budynek szkoły, hala sportowa, kryta pływalnia, internat i domki gościnne, boiska sportowe oraz kościół pw. Narodzenia Pańskiego.

Wysoki standard obiektów i wyposażenia świadczy o zaangażowaniu Fundacji w realizację misji, którą jest tworzenie miejsca umożliwiającego jak największej grupie młodych ludzi zdobycie bardzo dobrego wykształcenia i ich wszechstronny rozwój. Oferta Centrum skierowana jest szczególnie do dzieci i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i materialnej, mieszkającej na wsi i w małych miasteczkach, wszędzie tam, gdzie możliwości rozwoju są ograniczone.

Ośrodek powstał na gruncie przyznanym Fundacji jako odszkodowanie za dawną własność Zakładów Wychowawczych im. ks. Siemaszki. Centrum zbudowano ze środków pozyskanych dzięki zaangażowaniu Prezesa Fundacji ks. Bronisława Sieńczaka od Fundacji Praxedis, założonej przez panią Josephine Gebert ze Szwajcarii. Jej wielkie zasługi na rzecz budowy Centrum w Piekarach zostały docenione przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, który w 2002 roku przyznał pani Gebert odznaczenie Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.