Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Projekt upamiętnienia ks. dr. Bronisława Sieńczaka

 

W pierwszą rocznicę śmierci śp. ks. Bronisława Sieńczaka, w dniu 21 lipca 2017r. w Kościele pw. Narodzenia Pańskiego w Centrum Edukacyjnym “Radosna Nowina 2000” została poświęcona pamiątkowa tablica. Tego dnia otwarta też została Izba Pamięci ks. dr. Bronisława Sieńczaka.
 
W dniu 8 września br. o godz. 10:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. inaugurująca rok szkolny 2017/2018, po której nastąpi odsłonięcie pomnika-ławeczki z figurą ś.p. ks. Bronisława.
 

Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się i jeszcze przyczynią do realizacji tego projektu. Darowizny, które zostały do tej pory złożone, pozwolą pokryć część kosztów projektu. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze pozyskać dalsze ofiary. Ławeczka z figurą ks. Bronisława jest w trakcie realizacji. 16 lat temu, 8 września 2001r. zostało otwarte Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000” w Piekarach a rok później Liceum Ogólnokształcące. Jest to dzień oficjalnej inauguracji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. 

 

Prezydent RP nadał ks. Bronisławowi Sieńczakowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - zobacz skan...

Fundacja im. ks. Siemaszki

 

Szanowni Państwo,

 

21 lipca ubiegłego roku zmarł ks. dr Bronisław Sieńczak, założyciel Fundacji im. ks. Siemaszki i twórca Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000”.

Na pierwszą rocznicę śmierci chcielibyśmy zrealizować projekt upamiętnienia ks. Bronisława, utrwalić Jego obraz w Centrum Edukacyjnym, jaki wielu z nas ma jeszcze w swojej pamięci: siedzącego na ławce z książką lub gazetą w ręku, nawiązującego rozmowę z każdym, kto się tam pojawił.

Ławeczka z postacią ks. Bronisława, jaka stanęłaby w Piekarach, byłaby rodzajem pomnika, czymś należnym i godnym, a jednocześnie nieprzytłaczającym i niegórującym nad otoczeniem, miejscem zapraszającym, by się przysiąść a może też przyłączyć do idei zapoczątkowanej przez Fundatora.   

 

Czytaj więcej..... - Aktualności


Komunikat ZARZĄDU z dnia 31.07.2017 r.


REGULAMIN KRYTEJ PŁYWALNI - OSIR PIEKARY 31.07.2017 r.


 

Zapraszamy do Radosnej Nowiny

Radosna Nowina z lotu ptaka

Nasza telewizja - Radosna TV

Misja Fundacji

Naszą misją jest tworzenie i ciągłe doskonalenie przyjaznego otoczenia edukacyjnego i wychowawczego, w którym młodzi ludzie z różnych środowisk mają możliwość wszechstronnego i dynamicznego rozwoju. Jako fundacja o Wincentyńskich korzeniach jesteśmy nowoczesnym ośrodkiem edukacyjnym w którym uczymy szacunku do tradycji i kultur całego świata. Mając na uwadze dobro drugiego człowieka, wychowujemy do życia we współczesnym świecie, zachęcając do nieustannego samodoskonalenia.